Průvodce výběrem
trekingových holí


Trekingové hole  >  Trekingové hole pro seniory

Trekingové hole pro seniory

Trekingové, trekové či turistické hole jsou seniorům skvělými pomocníky na výlety po kopcích i rovinách, protože zajišťují stabilitu a šetří klouby.

Tyto hole slouží především jako opora v terénu, tudíž jsou robustnější než typy pro nordic walking, a mají madlo s poutkem jako lyžařské hůlky.

Trekingové hole usnadňují výstupy i sestupy v jakýchkoliv přírodních podmínkách všem uživatelům bez rozdílu věku či kondice, a k jejich používání není potřeba ovládat žádnou speciální techniku. Podstatné je pouze optimální nastavení jejich délky a používání obou holí současně, aby se rovnoměrně rozložila váha a nebolela záda. 

Bezpečná chůze s odlehčením

O své zkušenosti s trekingovými holemi v lázních se dělí pan Josef: „Používal jsem je denně, jak k chůzi po městě, tak i na vycházkách v terénu. Byl jsem spokojen, protože se mi s hůlkami chodilo lépe než bez nich, a hlavně v terénu jsem se cítil bezpečnější.“

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 22. 4. 2014


Další novinky

Poznejte kvalitu - trekingové hole Leki

Mezi stálice na trhu kvalitních trekingových holí patří i Leki, firma založená Karlem Lenhartem již v roce 1948, takže vyrábí hole už skoro 70 let. Pořád jsou skvělé a moderní.

25. 8. 2016

všechny novinky